Osvěžující místa Česka

• České moře Jihočeské Lipno je považováno za takové české moře, na kterém mohou vznikat vlny o velikosti až dva metry. Slaná voda v něm sice není, ale jedná se o nejrozsáhlejší vodní plochu na českém území, na kterém se konaly národní i mezinárodní soutěže ve vodních sportech. Nádrž po celých 42 km protíná krajinu […]

• České moře

Jihočeské Lipno je považováno za takové české moře, na kterém mohou vznikat vlny o velikosti až dva metry. Slaná voda v něm sice není, ale jedná se o nejrozsáhlejší vodní plochu na českém území, na kterém se konaly národní i mezinárodní soutěže ve vodních sportech. Nádrž po celých 42 km protíná krajinu chráněné oblasti Šumava. Voňavé nedotčené lesy u vodní nádrže jsou skutečně osvěžujícía nedozírná hladina na některých místech vám dodá pocit, že jste u moře.
kaskádová řeka

• Novohradské hory

Nedaleko Lipna jsou Novohradské hory, jejichž, zvláště Rakouská strana, nabízí romantická místa s výhledem. Zde je také zaručeně nádherná příroda, klid a osvěžující vzduch. Nedotčenosti přírody přispěl fakt, že se tato krajinná oblast nacházela v pásmu pohraničí a tedy zůstala ušetřena zásahů. Je zde šestnáct vrcholů, které přesahují 1000 m nad mořem. Z nich se pět nachází na české straně. Osvěžit se můžete v pramenech řek Lužnice, Malše, nebo Černé.
adršpašsko-teplické skály
• České Švýcarsko

Pokud se vám nechce jezdit na jih, pak na severu mezi Ústím nad Labem a Libercem, se nachází České Švýcarsko. Název zavedli švýcarští malíři v 18. století, protože jim zdejší krajina připomínala rodné lány. Významné jsou zde pískovcové útvary, které vznikly jako usazeniny v dávném moři období druhohor, tedy někdy zhruba před 100 miliony lety a následně se rozlámaly, čímž vznikly unikátní kaňony a rokle se svislými stěnami skal. Krajina je zde poměrně nepřístupná a díky tomu zde člověk nezanechal příliš stop.
horská krajina

• Jeseníky

Slezské Jeseníky jsou významným místem, kde se nachází velké množství chráněných druhů. Zvláště, pokud milujete ptactvo, Jeseníky byly EU vyhlášené jako Ptačí oblast. Z rostlin se zde vyskytuje více, než třetina flóry celé České republiky a některé živočišné druhy žijí pouze právě zde. Celá CHKO obsahuje 14 zvláště chráněných území zhruba o pěti hektarech. Určitě je se kde procházet. V Jeseníkách jsou možné i jiné, turisticky zajímavé, aktivity .

Určitě stojí za to, projet se po českých, moravských a slezských územích. Je zde mnoho dalších krásných míst, na které by jeden článek nestačil.